Serwis turystyczny o Słowacji Kąpielisko termalne Vrbov, Słowacja
SŁOWACJA
INFO OGÓLNE
MIEJSCOWOŚĆ

INFO PRAKTYCZNE

NOCLEGI

LINKI
MAPA

SEZON LETNI - AKCJE, ŻE HEJ !


LATO 2014 ÷ NAD WODĄ 2014 ÷ NA ROWERZE 2014 ÷ W GÓRACH 2014


SEZON WIOSENNY - AKCJE, ŻE HEJ !


WIELKANOC 2014 ÷ MAJ 2014


Kąpielisko termalne Vrbov

Kąpielisko termalne Vrbov znajduje się pod Wysokimi Tatrami, w odległości ok. 6 km od Kežmarku i 15 km od Tatrzańskiej Łomnicy. Dojazd autem na teren kąpieliska jest możliwy od strony Kežmarku, Popradu i Lewoczy. Kąpielisko znajduje się w dolinie Vrbovského potoku.

Fotografie ze strony www.slovenskyraj.sk

Istniejące od 1981 r. kąpielisko termalne Vrbov zostało zmodernizowane w 2009 r. Do dyspozycji turystów są trzy nowe baseny, hala wejściowa, duży taras z leżakami do opalania z widokiem na Wysokie Tatry, oczyszczalnia szczeków, bufety, toalety i bezpłatny parking. Stare i nowe baseny połączone zostały nowoczesnym metalowym pomostem z drewnianą podłogą, która zbudowana została ze specjalnego drewna rosnącego w lasach monsunowych - bankiray. Nowa część przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych.

Na terenie kąpieliska znajduje się 7 basenów z wodą o temperaturze od 26°C do 38°C. Woda w basenach ma liczne właściwości lecznicze i uważana jest za jedną z najlepszych pod tym względem w Środkowej Europie. Przynosi dobroczynne skutki na 12 rodzajów dolegliwości i to zarówno podczas kąpieli jak też picia. Również w toboganie, mającym 61 metrów długości, stosowana jest woda lecznicza. Termalna woda w basenach leczy m.in. choroby układu ruchu, reumatyzm, choroby układu nerwowego i krążenia.

Woda termalna, która ma u źródła 56°C uważana jest za jedną z najbardziej leczniczych w Europie Środkowej. Jej mocno zmineralizowany skład skutecznie działa na około 12 rodzajów schorzeń. Woda polecana jest przy leczeniu chorób: reumatycznych, układu ruchowego, nerwowego, krążenia oraz przy różnego rodzaju chorobach górnych i dolnych dróg oddechowych.

Do dyspozycji jest również kemping przy kąpielisku na 400 osób oraz przepiękny sportowy staw rybny o powierzchni 13,5 ha i głębokości do 5 metrów. Pływające w nim ryby osiągają wagę do 30-35 kg. Hodowane są tu m.in. sumy, szczupaki, karpie, karasie, leszcze.


Miejscowość

Miasteczko VRBOV położone jest w centralnej części regionu Spisz, tuż pod Wysokimi Tatrami, w odległości około 20 km od Parku Narodowego Słowacki Raj, ok. 6 km od Kežmarku i 15 km od Tatrzańskiej Łomnicy.


Informacje praktyczne

Bilety wstępów na kąpielisko termalne są bardzo atrakcyjne. Cena dla osoby dorosłej wahają się od 4,5 do 11,5 euro (2009 r.) w zależności od długości pobytu i strefy kąpania. Więcej informacji na stronie internetowej www.termalnekupalisko.com. Kąpielisko jest czynne przez cały rok.


Noclegi - Kąpielisko termalne Vrbov

Najbliżej kąpieliska znajdują się obiekty z miejscowości: Vrbov, Tvarožná, Kežmarok, Huncovce, Ľubica, Žakovce i Veľká Lomnica. Polecamy szczególnie:

Vrbov Ubytovanie Strelko František kąp. termalne Vrbov, Wysokie Tatry, Słowacki Raj

Z miejscowości położonych nieco dalej polecamy:

Čingov Nocleg Pod Kejdou, Franmark chata, Penzión Stefy Słowacki Raj, Rudawy Słowackie
Hrabušice Privat M&M, Privat STARÝ MLYN, AJKAMP - ubytovanie u Kapsdorfera, Privát Ladislav, Privat Beata, Privát W RAJU, Penzion REPKA Słowacki Raj, AquaCity Poprad, Wysokie Tatry, kąp. termalne Vrbov, Rudawy Słowackie
Huncovce Zeleny Dvor Spisz, Wysokie Tatry, Słowacki Raj, kąp. termalne Vrbov, AquaCity Poprad
Levoča Privát DUCI Spisz, Miasto Lewocza, Słowacki Raj, Zamek Spiski, Góry Lewockie, Ośrodek narciarski
Nová Lesná Privat HELENA, Privat MOTT, Villa MENHARDI, Penzion High Tatras, Apartament Slavkov, Pension Matvej Wysokie Tatry, Aquapark Poprad, Miejsc. Tatrz. Łomnica
Podlesok Privat M&M, Privat STARÝ MLYN, AJKAMP - ubytovanie u Kapsdorfera, Privát Ladislav Słowacki Raj, AquaCity Poprad, Wysokie Tatry, kąp. termalne Vrbov, Rudawy Słowackie
Poprad Zameczek Stare Czasy, Penzion Tatry, Penzión Borievka Wysokie Tatry, Aquapark Poprad, Słowacki Raj, Niżne Tatry
Smižany Nocleg Pod Kejdou, Franmark chata, Penzión Stefy Słowacki Raj, Zamek Spiski, Rudawy Słowackie
Spišská Sobota Penzión Borievka Wysokie Tatry, Aquapark Poprad, Słowacki Raj, Niżne Tatry
Stara Lesná Penzion Palušák, Chata GIZELA, Vila Altwaldorf, Dom rekreacyjny, Penzión Jezerčák, Privát TOMY, Privat pod Tatrami Wysokie Tatry, Aquapark Poprad, Miejsc. Tatrz. Łomnica
Tatranská Lomnica Penzion Belin, Penzion Palušák, Chata GIZELA, Apartament 153, Hotel Slovan, Vila Altwaldorf, Dom rekreacyjny, Penzión Jezerčák, Penzión ERIKA Wysokie Tatry, Aquapark Poprad, Miejsc. Tatrzańska Łomnica, Tatry Bielskie

Linki

Kąpielisko termalne Vrbov, Słowacki Raj - Vrbov, Noclegi - Żółty dom


Opracowanie RoN 2005-2010  
  Ostatnia modyfikacja: 23-05-2014