Serwis turystyczny o Słowacji Chata Palisády, Donovaly
 
 
O P I S
Chata Palisády - Donovaly jest usytuowana w samym centrum miejscowości Donovaly. Ze względu na doskonałą lokalizację, okolice chaty są rajem nie tylko dla narciarzy, którzy mają do dyspozycji 11 km utrzymanych tras zjazdowych w ośrodku narciarskim SNOW PARK DONOVALY, ale także dla rowerzystów i turystów w Parkach Narodowych Wielka Fatra i Niżne Tatry.

Oferujemy Państwu przyjemne zakwaterowanie w domu rekreacyjnym o łącznej pojemności 14 łóżek. Budynek składa się z dwóch oddzielnych części - górnego i dolnego apartamentu. Apartamenty te można wynająć indywidualnie, można także wynająć oba - dysponując całą chatą.

Na parterze domku znajduje się dolny apartament, dysponujący 8 łóżkami.Składa się on z dwóch przytulnych sypialni 4-osobowych, przestronnej świetlicy z kominkiem i telewizorem, satelitą, w połączeniu z w pełni wyposażoną kuchnią z jadalnią. Górny apartament na pierwszym piętrze oferuje zakwaterowanie dla 6 osób. Posiada duży salon z telewizorem, dwie 3-osobowe sypialnie, w pełni wyposażoną kuchnię, słoneczny balkon, łazienkę z kabiną prysznicową i toaletą.

Obok chaty można skorzystać z domu ogrodowego z wygodnym miejscem do przechowywania sprzętu narciarskiego, wypocząć czy pogrillować. Parking jest dostępny dla 4 samochodów bezpośrednio przy budynku.

 
O B I E K T

Nazwa

Chata Palisády

Rodzaj

Chata

Adres

Donovaly 176

Miejscowość

Donovaly

Powiat

Banská Bystrica

Województwo

Banská Bystrica

Położenie obiektu

W centrum miejscowości Donovaly

Region turystyczny

Niżne Tatry, Wielka Fatra, Ośrodek narciarski Park Snow Donovaly, Miasto Bańska Bystrzyca, Donovaly-  na rozhraní pohorí Vežká Fatra a Starohorské vrchy

Pojemność maks. 14 łóżek
 
K O N T A K T

Telefon

(+421) 903 586 444

Email

kvasna.exterier@gmail.com

www

 
 
W Y P O S A Ż E N I E,   A T R A K C J E
Wyposażenie obiektu ogród, ognisko, grill, sauna, świetlica, TV, kuchnia, parking
Wyposażenie pokoju łazienka, TV, lodówka, kuchenka
Sport i turystyka turystyka piesza, turystyka górska, alpinizm, turystyka rowerowa, lotniarstwo, narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe, łyżwiarstwo, snowboard, saneczkarstwo
Atrakcje w okolicy
 • Donovalkovo - stolica dzieci
  Obszar interaktywny w Donovalach wita wszystkie dzieci i oferuje miejsce na dzień pełen zabawy i kreatywności. Przygotowany jest obszar z małymi domami, placówkami i instytucjami, w których dzieci stają się lekarzami, bankierami, pracownikami warsztatów itd. Częścią składową areału jest minifarma ze zwierzętami i plac zabaw. Zabawę w Donovalkowie koordynują animatorzy.

 • Fun Aréna Donovaly
  Fun Arena oferuje wiele atrakcji nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Do największych atrakcji należy toboganowy tor bobslejowy, centrum linowe, ścianka wspinaczkowa, trampoliny bungee. Park dla dzieci Myšiačikov jest także częścią kampusu, a miłośnicy adrenaliny mogą skorzystać ze skoku tandemowego ze spadochronem z Novej holi.

 • Habakuky
  Niezwykła miniaturowa wioska Habakuky jest dla wszystkich, którzy chcą doświadczyć atmosfery słowackich opowieści ludowych. Składa się z domów i atrakcji w stylu architektury ludowo-fantastycznej w nawiązaniu do opowieści Pawła Dobszyńskiego. Obszar ten jest zdominowany przez Zamek Škrupin ze stawem, amfiteatr o pojemności około 200 osób i dom handlowy KÚRNIK ŠHOPA SENTER.

 • Harmanecká jaskinia
  Najbardziej znana jaskinia Wielkiej Fatry znajduje się na obszarze Krasu Harmaneckiego. Jest to jakinia naciekowa ze śnieżnobiałymi formacjami naciekowymi. Piękne widoki na stalagmity, wodospady ścienne, rozległą kopułę i stawy. Droga do jaskini trwa około godziny i wiedzie edukacyjnym chodnikiem z tablicami informacyjnymi. Wejście do jaskini leży 250 m nad główną drogą  z Bańskiej Bystrzycy do Turca. W pobliżu Jaskini Harmaneckiej turyści mogą zwiedzić państwowy rezerwat przyrody Harmanecká tisina, który jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych rezerwatów przyrody na Słowacji.

 • Špania Dolina
  Górnicza miejscowość Špania Dolina słynie w całej Europie ze znalezisk rud miedzi, zawierających również srebro. Tradycje wydobycia rud metali w tym rejonie sięgają XI wiekuAtrakcją jest zegar słoneczny jest umieszczony na kościelee. Piękne panoramiczne widoki na otaczające góry oferują hałdy.

 • Vlkolínec
  Podgórska osada Vlkolínec jest zabytkowym rezerwatem architektury ludowej, od roku 1993 zapisanym na Liście światowego dziedzictwa UNESCO, jako niezwykle cenny zachowany kompleks mieszkalny, składający się z typowych domów z bali, typowo środkowoeuropejskich. Osada jest typem wiejskiego średniowiecznego zasiedlenia z drewnianą architekturą terenów górskich i podgórskich, z zachowaną zabudową domów zrębowych, na tle krajobrazu z wąskimi pasami pól i pastwisk, od północy chronionego masywem Sidorow.

 • Gino Paradise Bešeňová
  Przez cały rok będziecie mogli doświadczyć wyjątkowej wody geotermalnej na terenie pięknej przyrody Liptowa. Woda ta ma pozytywny wpływ na organizm ludzki. Ma ona korzystny dla układu ruchu i układu oddechowego, przynosi korzystne efekty kosmetyczne a dzięki zawartemu w niej litowi pozytywnie wpływa na psychikę.

 • Tatralandia Liptowski Mikulasz
  Czynny przez cały rok park wodny z wodą termalną, w pobliżu Liptowskiego Mikulasza, jest największym aquaparkiem na Słowacji i jednym z największych w Środkowej Europie. Na terenie areału znajduje się kilka basenów z solą, wodą termalną i czystą, tobogany, celtycki świat saun z dużą ilością łaźni parowych, wodnych i masujących, saunami i zabiegami. Dominantą Aquaparku Tatralandia i atrakcją Liptowa jest TATRZAŃSKÁ MADONNA – największa mozaika na świecie, utworzona z obiegowych monet – jest ich w sumie 115 tysięcy.

 • Liptowskie uzdrowisko Lúčky
  Uzdrowisko koncentruje się na problemach ginekologicznych, leczeniu układu ruchu i chorób układu nerwowego, leczeniu chorób zawodowych i zaburzeń żołądkowo-jelitowych, zaburzeń metabolizmu i jelita z wydzielaniem wewnętrznym, jak również leczeniu nienowotworowych chorób dróg oddechowych. Woda mineralna ze źródła Valentin jest dostępna dla gości i dla ogółu społeczeństwa. Częścią składową uzdrowiska jest czynny przez cały rok Aqua Vital park. Oferuje baseny wewnętrzne i zewnętrzne z woda lecznicza i witalny świat. Jego częścią składową jest jaskinia solna – mokra i sucha, jacuzzi ze słona wodą przygotowaną z soli morskiej, fińska sauna, infrasauna i kadź chłodząca.

 • Kováčová
  Zabawna jazda, odrobina adrenaliny, woda termalna, zabawa z dziećmi i rodziną.Wszystko to można podziwiać na toboganie dla wszystkich grup wiekowych i przez cały rok. Na zjeżdżalnię wchodzi w zadaszonej części hali basenowej, i na tym zadaszonym terenie kończy się zjeżdżanie.

 • Aquapark Gothal
  Ośrodek położony jest w pięknej górskiej okolicy na pograniczu Wielkiej Fatry i Niżnych Tatr.Kompleks obejmuje całoroczny wodny świat z zadaszonym 25-metrowym basenem pływackim, basenem relaksacyjnym i dziecięcym, światem saun, centrum fitness i symulatorem golfa .W skład kompleksu rekreacyjnego powinien w przyszłości wejść podgrzewany stadion ze sztuczną trawą i oświetleniem, kryty stadion zimowy czynny przez cały rok, wielofunkcyjna hala sportowa, mały areał narciarski i trasa bobslejowa.

 
C E N N I K

ŁÓŻKO - sezon letni

13,00 €

sezon zimowy 22,00 €
poza sezonem  
Boże Narodzenie 33,00 €
Sylwester 33,00 €
WYŻYWIENIE - śniadanie  

2 posiłki (półpensja)

 

3 posiłki (pensja)

 

Inne opłaty

0,50 €/osoba/noc - opłata turystyczna, przy obsadzie całej chaty - zwrotna kaucja 100,00 €
Zniżki Pobyt na min. 7: 10%
Płatności 50% zaliczki na konto, 50% gotówką po przybyciu na nocleg
 
O D L E G Ł O Ś C I
Autobus 0,2 km Pociąg 35 km
Sklep spożywczy 0,1 km Restauracja 0,05 km

Poczta

0,2 km

Bankomat

0,1 km

Ośrodek zdrowia

35 km

Apteka

35 km

Kąpielisko

10 km

Wyciąg narciarski

0,2 km
 
F O T O
       

 

Opracowanie RoN 2018

 
 

Ostatnia modyfikacja  13-07-2018