Serwis turystyczny o Słowacji Chata Naďa

 
O P I S

Chata Naďa znajduje się w osadzie domków letniskowych ok. 2 km za miejscowością Liptovský Ján. Oferuje przybyszom całorocznie noclegi w 2 pokojach po 3 łóżka + jedna dostawka; jeden pokój jest z balkonem. Kuchnia jest kompletnie wyposażona - elektryczna kuchenka z piekarnikiem, lodówka, mikrofalówka, ekspres do kawy, czajnik bezprzewodowy. W chacie jest łazienka z kabiną prysznicową, WC jest samodzielne. Pokój dzienny jest wyposażony w kominek ogrzewany ciepły powietrzem, w lecie można korzystać z tarasu. Za chatą jest miejsce na ognisko z miejscem do posiedzenia. Parkowanie możliwe bezpośrednio przy obiekcie, dojazdowa komunikacja jest utrzymywana też w zimie. Ogrzewanie jest elektryczne + kominek. Do dyspozycji jest drewutnia.

 
O B I E K T

Nazwa

Chata Naďa, Dolina Jańska

Rodzaj

Chata

Adres

Jozef Brziak, Starojánska 170, 032 03 Liptovský Ján - adres właściciela

Miejscowość

Liptovský Ján

Powiat

Liptovský Mikuláš

Województwo

Žilina

Położenie obiektu

Chatová oblasť w Jánskej dolinie, 2 km za miejsowością

Region turystyczny

Liptów, Niżne Tatry, Dol. Demianowska, Aquapark Tatralandia, kąp. termalne Liptowski Jan, Dolina Jańska
Pojemność maks. 8 łóżek
 
K O N T A K T

Telefon

(+421) 903 375 750

Email

brziakova.nada@centrum.sk

www

www.chatanada.sk
 
W Y P O S A Ż E N I E,   A T R A K C J E
Wyposażenie obiektu ognisko, świetlica, TV, kuchnia, parking
Wyposażenie pokoju łazienka, radio, czajnik bezprzewodowy, lodówka, kuchenka
Sport i turystyka turystyka piesza, turystyka górska, turystyka rowerowa, pływanie, narciarstwo
Atrakcje w okolicy Wyżywienie

W okolicy jest wiele możliwości wyżywienia w hotelach i pensjonatach. W miejscowości znajduje się sklep spożywczy oddalony ok. 2 km. Hipermarkety Kaufland, Hypernova, Billa mieszczą się w Liptowskim Mikulaszu w odległości 10 km. 

Kąpieliska - relaks

W Liptowskim Janie obok hotelu Máj znajduje się popularne termalne kąpielisko czynne w okresie letnim (1 km). W lecie, jak też w zimie jest do dyspozycji kryta pływalnia z wodą termalną, sauna, masaż - też w hotelu Máj.
 
Relaksacyjne i uzdrowiskowe usługi w Dolinie Jańskiej (1 km) oferuje Centrum relaksu Avena (kompleksowe usługi uzdrowiskowe - borowinowe kąpiele, solarium, masaże, sauna, kryty basen). 
 
W miejscowości jest źródło lecznicze "Teplica", z którego korzystają mieszkańcy od wielu dziesięcioleci ze względu na jego właściwości lecznicze. Jedyny w swoim rodzaju twór naturalny "Kaďa" w bezpośredniej bliskości oferuje całoroczną możliwość relaksu w ciepłej termalnej wodzie wypływającej bezpośrednio z podziemi. Ta gorąca woda nadaje się też do picia, czego korzystają okoliczni mieszkańcy.
  
Zbiornik wodny Liptovská Mara (10 km) oferuje w letnim sezonie oprócz kąpieli i sportów wodnych także możliwość łowienia ryb. Kolejny zbiornik wodny - Oravská priehrada jest oddalona 55 km.

W areale wodnego slalomu w Liptovskim Mikulaszu (8 km) można uprawiać rafting pod okiem instruktora. 
 
Aquaparki

Termalne kąpielisko w Bešeňovej (20 km), czynne przez cały rok, oprócz innych atrakcji oferuje nocne kąpiele. 15 km od chaty mieści się największy park wodny na Słowacji - AquaPark Tatralandia z basenami (9x), toboganami (21x) i rwącą rzeką.
 
Turystyka
 
Niżne Tatry (20 km), Zachodnie Tatry i Rohacze (15 km) albo Wysokie Tatry (45 km) oferują nieprzebrane możliwości począwszy od łatwych spacerów turystycznych, przez turystykę wysokogórską po znakowanych szlakach aż po ekstremalne trasy wspinaczkowe.
 
Sporty zimowe

W zimowym sezonie w bliskiej okolicy są szerokie możliwości dla narciarzy (30 ośrodków) na narciarskich trasach różnej trudności, od początkujących aż po profesjonalnych narciarzy z możliwością nocnego narciarstwa.

W Liptowskim Janie jest do dyspozycji nowo wybudowany ośrodek narciarski Javorovica z czterema wyciągami i technicznym zaśnieżaniem (ok. 700 m). Jest tam do dyspozycji także wypożyczalnia nart, snowboardów itp. W okolicy - do 30 km od pensjonatu - znajdują się kolejne znane ośrodki narciarskie z technicznym zaśnieżaniem (Jasná, SkiPark Ružomberok, Podbreziny, Žiar).
 
Okolice - atrakcje
 
W Dolinie Demianowskiej (20 km) znajdują się jaskinie światowej sławy uprzystępnione dla zwiedzających - Jaskinia Wolności i Demianowska Jaskinia Lodowa. W miejscowości Važec (35 km) można odwiedzić Jaskinię Ważecką.

Zabytki kultury w okolicy świadczą o przeszłości i teraźniejszość regionu. Zabytkowy rezerwat ludowej architektury UNESCO w Vlkolíncu (40 km), skansen w Pribylinie (12 km), niepowtarzalny  drewniany artykułowy kościół w Świętym Krzyżu (15 km), więzienie Janosika i Synagoga w Liptowskim Mikulaszu (8 km), archeologiczne muzeum celtyckiego osadnictwa Havránok sprzed 2500 lat (20 km), Zamek Orawski (50 km), festiwal folklorystyczny Východná organizowany co rok na początku lipca (20 km) i inne.

 
C E N N I K

ŁÓŻKO - sezon letni

250-300 Sk
sezon zimowy 300-350 Sk
poza sezonem 300-350 Sk
Sylwester obsadzony
WYŻYWIENIE - śniadanie nie

2 posiłki (półpensja)

nie

3 posiłki (pensja)

nie

Inne opłaty

opłata miejska 15,- Sk / noc / osoba w wieku ponad 15 lat
Zniżki  
Płatności przekaz bankowy
 
O D L E G Ł O Ś C I
Autobus 1 km Pociąg 10 km
Sklep spożywczy 2 km Restauracja 1 km

Telefon

 

Bankomat

10 km

Poczta

2 km

Apteka

10 km

 

Opracowanie RoN 2007-2010

 
 

Ostatnia modyfikacja: 25-01-2010