Serwis turystyczny o Słowacji Penzión Rodus, Rajecká Lesná
 
O P I S
Witamy na stronie internetowej Pensjonatu RODUS !

Nasz
Penzión Rodus znajduje się w malowniczej miejscowości Rajecká Lesná, która jest oddalona o 26 km na południe od stolicy regionu Górne Poważe - Żyliny. Miejscowość jest znanym miejscem pielgrzymkowym, spopularzowanym pod nazwą Frivald.

Jeśli chcesz się zrelaksować i dać się oczarować naturalnym, nieskażonym bogactwem jednego z najbardziej zachwycających miejsc na Słowacji, twoje kroki powinny być skierowane do nas.

Priorytetem jest przyjemne spędzenie wakacji i wierzymy, że dzięki pomocnemu personelowi jesteśmy w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Gwarantujemy, że poczujesz się jak w domu, czy to na jedną lub więcej nocy. Goście, którzy kochają przyrodę, wędrówki i spokojną okolicę, będą u nas zadowoleni. Oferujemy nasze usługi po korzystnych cenach. Planujemy także relaksujące centrum saun dla naszych klientów, które wkrótce będziemy realizować.  Standardem dla nas jest czystość i codzienne sprzątanie. Penzión RODUS oferuje również zakwaterowanie na wesela, uroczystości, konferencje, szkolenia firmowe i imprezy, wycieczki szkolne ...

Nie wahaj się skontaktować z nami w sprawie rezerwacji pokoi lub pomieszczeń socjalnych.

 
O B I E K T

Nazwa

Penzión Rodus

Rodzaj

Pensjonat

Adres

013 15 Rajecká Lesná 660

Miejscowość

Rajecká Lesná

Powiat

Žilina

Województwo

Žilina

Położenie obiektu

 

Region turystyczny

Mała Fatra, kąp. termalne Rajecké Teplice, kąp. termalne Rajec, Rajecka Dolina, Góry Strażowskie, Słowackie Betlejem
Pojemność 48 łóżek
 
K O N T A K T

Telefon

(+421) 940 134 313

Email

rodus@rodus.sk

www

www.rodus.sk
 
W Y P O S A Ż E N I E,   A T R A K C J E
Wyposażenie obiektu restauracja, bar, ognisko, grill, sauna, świetlica, TV, kuchnia, wyciąg narciarski, tenis stołowy, wypożyczalnia nart, telefon, Internet, plac zabaw, parking, wstęp dla psa
Wyposażenie pokoju umywalka, łazienka, WC, TV, czajnik bezprzewodowy, lodówka, kuchenka
Sport i turystyka turystyka piesza, turystyka górska, turystyka rowerowa, pływanie, narciarstwo biegowe, saneczkarstwo
Atrakcje w okolicy Słowackie Betlejem w Rajeckiej Lesnej

Ręcznie rzeźbione, drewniane, oryginalne, wyjątkowe, ruchome Betlejem. Jest to największy drzeworyt (w swoim rodzaju) na świecie i znajduje się on bezpośrednio w naszej wsi Rajecka Leśna. Dzieło jest niesamowite nie tylko pod względem projektu, ale także pod względem wielkości. Ten wyjątkowy znajduje się w okolicy pielgrzymkowej wokół Bazyliki Narodzenia NMP. Znajduje się bezpośrednio w Domu Bożego Narodzenia. Drewnianą dekoracyjną rzeźbę przez 15 lat rzeźbił mistrz Jozefa Pekara z Rajeckich Teplic. Betlejem reprezentuje kulturę, historię i tradycyjne życie na Słowacji w ciągu wieków.

Turystyka piesza

4 km po wygodnej asfaltowej drodze nad naszą miejscowością znajduje się gejzer, który wytryska na wysokość 6 metrów. Najciekawszy jest zimą, kiedy zamarznięta woda tworzy różne kształty od rzeźb, poprzez sople lodu, aż do lodowej kolumny. Latem urzeka tęczą, a podczas gorących letnich dni może być ciekawym źródłem orzeźwienia.

Około 500 m od Betlejem można zwiedzić kalwarię, która obejmuje 14 małych kapliczek. Na szczycie znajduje się Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego. Pod kalwarią wypływa strumień z wodą zawierająca magnez i wapń, dzięki którym ma ona właściwości lecznicze. Znajduje się tam także kaplica Lourdes.

 
C E N N I K

ŁÓŻKO - sezon letni

12,5-20 euro

sezon zimowy 12,5-20 euro
poza sezonem 12,5-20 euro
Boże Narodzenie 17-25 euro
Sylwester  
WYŻYWIENIE - śniadanie 3,50 euro

2 posiłki (półpensja)

10 euro

3 posiłki (pensja)

15 euro

Inne opłaty

 
Zniżki Pobyt min. 2 dni: 20%, grupy min. 20 osób: 20%
Płatności Karta, gotówka, faktura
 
O D L E G Ł O Ś C I
Autobus 0,2 km Pociąg 7 km
Sklep spożywczy w obiekcie Restauracja w obiekcie

Poczta

0,5 km

Bankomat

7 km

Ośrodek zdrowia

7 km

Apteka

7 km

Kąpielisko

7 km

Wyciąg narciarski

3 km
 
F O T O
       

 

Opracowanie RoN 2018

 
 

Ostatnia modyfikacja  19-04-2018