Serwis turystyczny o Słowacji Starý orech, Štúrovo
 
O P I S
Starý orech położony jest w pięknej miejscowości Štúrovo. Dom rekreacyjny Starý orech posiada 4 osobne pokoje. Do dyspozycji jest w pełni wyposażona kuchnia, 2 łazienki i 2 WC. Mamy piękny ogród z miejscem do siedzenia pod altanką, z grillem, możliwością zjedzenia posiłku przy ognisku (zapewniamy drewno i węgiel drzewny). Do dyspozycji jest plac zabaw dla dzieci z piaskownicą i huśtawkami. Parking jest dostępny na ogrodzonym terenie domu.
 
O B I E K T

Nazwa

Starý orech

Rodzaj

Chata

Adres

Janka Kráľa 39, Štúrovo

Miejscowość

Štúrovo

Powiat

Nové Zámky

Województwo

Nitra

Położenie obiektu

Starý orech położony jest w pięknej miejscowości Štúrovo, która jest znana z kompleksu wypoczynkowego VADAŠ THERMAL Štúrovo. Štúrovo leży na Nizinie Naddunajskiej, w regionie Podunajsko. Kompleks rekreacyjny VADAŠ THERMAL Štúrovo znany jest na Słowacji i za jej granicami. Swoja pojemnością ponad 10.000 gości, odnowionymi basenami różnej wielkości, krytą pływalnią, przebudowanymi bufetami i możliwością uprawiania sportu oferuje idealne warunki wypoczynku dla miłośników wody i słońca. Na kąpielisku w mieście Štúrovo znajduje się 7 zewnętrznych i 2 kryte baseny, a wśród nich basen z masowaniem, zewnętrzny basen siedzący czynny cały rok oraz jedyny na Słowacji basen ze sztucznymi falami. Laguna ma powierzchnię 3800 m2. Nasze baseny są zasilane wodą termalną z głębokości 130 m.

Region turystyczny

Nizina Naddunajska, kąp. termalne Štúrovo, kąp. termalne Patince

Pojemność 12 łóżek
 
K O N T A K T

Telefon

(+421) 905 441 299

Email

stary.orech@gmail.com

www

 
 
W Y P O S A Ż E N I E,   A T R A K C J E
Wyposażenie obiektu ogród, ognisko, grill, fitness, TV, plac zabaw, parking
Wyposażenie pokoju umywalka, łazienka, WC, radio, TV, czajnik bezprzewodowy, lodówka, kuchenka
Sport i turystyka turystyka piesza, turystyka górska, turystyka rowerowa, pływanie, sporty wodne, wędkarstwo
Atrakcje w okolicy

Štúrovo położone jest w południowo-wschodniej części Niziny Naddunajskiej, jest ono otoczone rzekami Dunaj, Hron i Ipež. Na wschodzie miasta są Kowaczowskie kopce – Burda a na południu góra Piliš. Ponieważ Štúrovo leży w najcieplejszym i najbardziej suchym obszarze Słowacji, byłoby więc szkoda nie skorzystać z możliwości kąpieli i relaksu w kompleksie rekreacyjnym - kąpielisko Vadaš Štúrovo. Znajduje się tu wiele basenów o różnej temperaturze wody (od 26 do 36 stopni). Goście mogą odwiedzić krytą pływalnię, saunę fińską i parową, boiska sportowe a i rodziny z dziećmi będą zadowolone. Z pewnością nie będą się nudzić na toboganach, zjeżdżalniach, trampolinie i karuzeli a ci najodważniejsi również na quadach. A kto do syta pobawi się w wodzie, ma możliwość wypoczynku spacerując po deptaku w mieście, odwiedzając kościół św. Imricha, czy na brzegu Dunaju. Jest tam piękny deptak z ławkami i doskonałym widokiem na kolejną atrakcję Štúrova – Most Marii Walerii. Most ten był zniszczony podczas II wojny światowej. Jego odbudowa rozpoczęła się dopiero na przełomie XX i XXI wieku, uroczyste jego otwarcie nastąpiło w roku 2001. Wieczorem dech w piersiach budzi widok oświetlonej Bazyliki w Ostrzyhomiu. Spacery po Štúrove sprzyjać będą wspaniałym wakacjom w naszym pięknym mieście. Zapraszamy !

 
C E N N I K

ŁÓŻKO - sezon letni

8 euro

sezon zimowy  
poza sezonem  
Boże Narodzenie  
Sylwester  
WYŻYWIENIE - śniadanie  

2 posiłki (półpensja)

 

3 posiłki (pensja)

 

Inne opłaty

Opłata miejska: 0,70 euro/dzień
Zniżki  
Płatności  
 
O D L E G Ł O Ś C I
Autobus 0,4 km Pociąg 0,4 km
Sklep spożywczy 0,2 km Restauracja 0,4 km

Poczta

2 km

Bankomat

2 km

Ośrodek zdrowia

2 km

Apteka

2 km

Kąpielisko

2 km

Wyciąg narciarski

 
 
F O T O

 

Opracowanie RoN 2017

 
 

Ostatnia modyfikacja  06-04-2017